Przejdź do treści
Polska od gór do morza
Polska południowa
Polska południowa od zachodu do wschodu
Polska północna
Przejdź do stopki

Oznaki wyborczej kampanii.

Treść

Jeszcze kilka dni temu kampania wyborcza w Proszowickiem przebiegała bardzo skąpo i wręcz ospale. Niewiele było zewnętrznych oznak , że w ogóle się toczy. Owszem, kandydaci do Sejmu czy Senatu pokazywali się na różnych imprezach, w szczególności na dożynkach, ale ich wystąpienia nie pozostawały na długo w pamięci. W tych dniach jednak można zauważyć wzmożony ruch ekip klejących plakaty gdzie popadnie. Po-oklejane plakatami są drzewa w Proszowicach a także słupy energetyczne. Na wiatach przystankowych „straszą” twarze niektórych polityków. Część plakatów jest już pozrywana i zaśmieca okolice przystanków.

Reklamowane są imprezy plenerowe, miedzy innymi występ znanego zespołu rockowego w Nowym Brzesku sponsorowany przez kandydata do sejmu..

Wrażenie wywołują bilboardy pewnego kandydata. Ich pojawienie się w Proszowicach z pewnością jest nowością w tym regionie, gdyż dotychczas tą formę promocji kandydata stosowały partie tylko w wielkich miastach.

Do dnia wyborów pozostało jeszcze trzy tygodnie. Należy przypuszczać, że w tym okresie jeszcze wiele się zdarzy, że kandydaci zastosują wiele pomysłów, aby przekonać wyborców do głosowania na siebie i swoją partię. A wyborcy się zastanowią, przemyślą, pójdą po rozum do głowy i wybiorą.

Autor: (wr)

Tagi: pis