Przejdź do treści
Przejdź do stopki

„WIOSNA POLAKÓW” w Krakowie

Treść

Choć do wyborów jeszcze 5 miesięcy Prawo i Sprawiedliwość wyruszyło w wielką trasę pod hasłem „Wiosna Polaków”. Czołowi politycy PiS wraz z Prezesem Jarosławem Kaczyńskim odwiedzają wszystkie duże miasta w Polsce, spotykają się z tysiącami Polaków.

6 maja dotarli do Krakowa. Impreza miała miejsce w kinie Kijów, gdzie przybyło na nią ponad 800 osób, w tej liczbie również sympatycy PiS z Proszowic.

Taka impreza w stylu „political show” jest nowatorskim rozwiązaniem w polskim życiu politycznym. W pierwszej części Jarosław Kaczyński przedstawił wizję IV Rzeczypospolitej, państwa bezpiecznego, w którym prawo służy obywatelowi i jest bezwzględne dla przestępców; w którym ludzka bieda nie jest zjawiskiem obok którego przechodzi się obojętnie; państwa stojącego na straży uczciwej konkurencji, w którym bez ograniczeń może rozwijać się wolna przedsiębiorczość; państwa Polaków.

W części drugiej zaprezentowali się publiczności towarzyszący prezesowi Kaczyńskiemu artyści. Stefan Friedman, który przyznał się krakowskiego rodowodu (mieszkał w młodości na ulicy Mazowieckiej w dzielnicy Krowodrza), żartował, że Kaczyńskich było trzech a nie dwóch – trojaczki a nie bliźniaki – a on jest tym trzecim, tylko zagubił się w stanie wojennym. Satyryczny monolog Friedmana rozbawił zgromadzonych do łez.

Następnie największe swoje przeboje zaśpiewała Justyna Steczkowska. Piosenkarka – jak sama powiedziała- jest w siódmym miesiącu ciąży. Jej słowa: Chciałabym aby moje dziecko żyło w kraju prawa i sprawiedliwości – spowodowały wybuch entuzjazmu publiczności. Przy ostatniej piosence artystce na scenie towarzyszyły osoby zaproszone z widowni oraz politycy Michał Kamiński i Zbigniew Ziobro.

W czasie imprezy zaprezentowano również film dokumentalny Jacka Kurskiego „Kto miał rację?” pokazujący unikalne zdjęcia z lat dziewięćdziesiątych, z okresu tzw. „afery teczkowej Macierewicza”. Jacek Kurski w tym okresie był rzecznikiem prezydenta Lecha Wałęsy.

Autor: (pis)

Tagi: pis