Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Poseł Zbigniew ZIOBRO w Proszowicach

Treść

Dwie szkoły ponadgimnazjalne w powiecie proszowickim: Zespół Szkół im. B.Głowackiego w Proszowicach oraz Zespół Szkół im. E.Godlewskiego w Piotrkowicach M. odwiedził we wtorek (26-10-2004) poseł RP Zbigniew Ziobro. Na spotkanie i rozmowę z młodzieżą zaprosili posła uczniowie maturalnych klas, a samo spotkanie mogło dojść do skutku dzięki osobistemu zaangażowaniu się proszowickich działaczy Prawa i Sprawiedliwości a jednocześnie nauczycieli: panów Józefa Gawrona i Wiesława Palucha. Wśród zadawanych posłowi pytań najczęściej pojawiała się tematyka zaostrzenia kar dla przestępców i kary śmierci, afery Rywina i korupcji w Polsce, a także sprawy miejsca Polski w Unii Europejskiej. Wspominając własną szkołę i młodzieńcze czasy pan poseł Zbigniew Ziobro przyznał się, że: /cytat/ Najbardziej pamiętam, że przed sprawdzianami z matematyki strasznie się denerwowałem. Ten przedmiot nie był moją mocną stroną i liczyłem na pomoc kolegów. Z kolei oni mogli liczyć na moją pomoc w czasie lekcji z innych przedmiotów./koniec cytatu/ .Na spotkaniu "przy kawie " z nauczycielami i przybyłymi gośćmi pan poseł Ziobro wysłuchał informacji o różnych problemach nurtujących nauczycieli ale i także wszystkich mieszkańców Proszowic. Jak chociażby problem wysokości emerytur lobbowany uparcie przez obecnego na spotkaniu pana dyr. Świerkosza, czy problem "ustawy 203" w służbie zdrowia zgłaszany przez przedstawicieli samorządu powiatowego. Na koniec pan poseł Z.Ziobro wyraził opinie, że jeszcze nie raz pojawi sie w Proszowicach, a na prośbę Józefa Gawrona, aby w przyszłości z Warszawy nawet z wysokości urzędu ministra sprawiedliwości czy wicepremiera dostrzegał "taki mały punkt na mapie Polski - Proszowice" - zapewnił, że nie zapomni o ziemi proszowickiej.


Niektóre wypowiedzi posła prezentujemy skrótowo poniżej.

O karze śmierci

- Jestem zwolennikiem kary śmierci. Zgadzam się ze stwierdzeniem, że najwyższą wartością jest życie ludzkie, ale rozumiem przez to niewinne życie ludzkie. Uważam, że są sytuacje wyjątkowe, w których można kogoś życia pozbawić. Mam tu na myśli przypadki obrony koniecznej. Sytuacje, w których policjant ma do czynienia z bezwzględnym i uzbrojonym bandytą. Wreszcie uważam, że można wyeliminować ze społeczeństwa kogoś, kto sam w szczególnie brutalny sposób pozbawił życia innych, niewinnych ludzi. Czy wprowadzenie tej kary do naszego kodeksu jest możliwe? Uważam, że w polityce należy sobie stawiać cele, które z pozoru wydają się mało realne. Dlatego postulujemy przywrócenie kary śmierci. Jeżeli nam się to nie uda, to przynajmniej zyskamy być może wprowadzenie kary bezwzględnego dożywocia. To też uważałbym za nasz sukces.

O korupcji

- Chciałbym, abyśmy żyli w kraju, w którym każdy ma równe szanse rozwoju i jest równy wobec prawa. Niestety, kolejne afery potwierdzają, że jest inaczej, że naszym krajem żądzą układy i koterie, a za pieniądze można załatwić wszystko. Dochodzi do sytuacji, że chłopak, który nie miał pieniędzy na bilet klejowy, podrabia legitymację szkolną brata i trafia za to do aresztu na 3 miesiące. Z drugiej strony pani Jakubowska fałszuje najważniejsze dokumenty w państwie i śmieje się wszystkim w oczy, bo czuje się bezkarna.

O Sejmie

- Nasz Sejm jest wielką fabryką ustaw. Niestety, wielu osobom przy ich tworzeniu brakuje wiedzy i wyobraźni, która pozwoliłaby przewidzieć skutki wprowadzenia ich zapisów w życie. W ten sposób powstają tzw. buble prawne. Do tego dochodzą zjawiska, które ujawniono podczas prac komisji ds. afery Rywina. Polegają one na tym, że za odpowiednią kwotę można wpływać na korzystne dla siebie rozwiązania prawne.

Autor: Inff-nett

Tagi: ziobro